2012. február 29., szerda

Ügyfélkör bővítés egyszerűen és gyorsan

A bizonytalan gazdasági kilátások miatt a cégek számára egyre nagyobb feladatot jelent a hatékony ügyfélkör bővítés, pedig ez minden vállalkozás életében egy nagyon fontos feladat.

A gazdasági válság közepette a cégek talpon maradása még inkább az eladások függvénye. Ilyen időszakban a cégvezetőknek elengedhetetlen megtalálniuk azokat az eszközöket, melyekkel magukhoz vonzhatják és vásárlásra ösztönözhetik vevőiket.

Neves kutatók által végzett felmérések alapján a következő 4 tényező befolyásolja leginkább a vásárlói döntéseket:

1.Nem gondolkozni szeretnénk, hanem vásárolni

Testünk, agyunk a gondolkodáshoz energiát használ fel, így minél több vacillálást kíván egy termék kiválasztása és megvásárlása, annál inkább elfáradunk. Vagyis minél több információ zúdul az ügyfelekre, minél több a választási lehetőségük, annál biztosabb, hogy a végén semmit sem vesznek majd.

Ezért legyen minél egyszerűbb a vásárlási folyamat, és csak a legfontosabb információkkal, adatokkal terheljük a vásárlókat a termék választás időszakában.

2. "Csak nehogy rosszul válasszak"

A vevők ösztönösen óvakodnak a bizonytalantól, mert mindnyájan sokkal intenzívebben éljük meg a veszteséget, mint a nyereséget. A cégek ugyanakkor azon fáradoznak, hogy megpróbálják meggyőzni a vásárlókat: az új mindig jobb. Célszerű inkább arra rádöbbenteni a vásárlót, mi mindent hagyna ki, ha egy másik terméket vinne haza.

3. "Szerelem első látásra"

A vásárlók szeretik azt hinni, hogy ésszerűen és tárgyilagosan választanak, de az első benyomás bizony háttérbe szorítja az objektivitást. Az első találkozás az ügyféllel döntő fontosságú. Óvatosan kell megfogalmazni az első mondatokat, az első árajánlatot, és meg kell komponálni a vevő első lépését az üzletben, azt, hogy milyen élmény érje, amikor a boltba belép.

4. "Jobb a biztos, mint a bizonytalan"

Mindenki vágyik arra, hogy valamiben az első, igazi úttörő legyen. De a tudatalattink és a társaktól való függésünk miatt fontosak nekünk a szóbeszédek, és adunk mások véleményére. Ebből a tényből kiindulva elég csak meggyőzni az ügyfelet arról, hogy mindenki az adott terméket keresi és veszi. Így elérhetjük, hogy a biztonság érzése felülkerekedjen a bizonytalanságon.

2012. február 24., péntek

Hazai cégek és az informatikai biztonság


A hazai vállalkozások nagy része már tisztában van azzal, hogy minden, magára valamit is adó vállalkozásnak az informatikai rendszerük biztonságára is oda kell figyelnie. Hazánkban azonban még mindig az a jellemző, hogy a cégek nem költenek az IT biztonságuk kiépítésére.

A mikro vállalkozások több mint 50%-a rendszeresen használja az internetet munkája során, mégsem érzik fontosnak, hogy szakemberek segítségével biztosítsák vállalkozásuk informatikai rendszerének megbízhatóságát. A Magyar Telekom egyébként a közelmúltban végzett egy felmérést a témában. A maximum 9 főt foglalkoztató vállalkozásokat kérdezték arról, hogy mennyire tartják fontosnak az informatikai rendszerük biztonságos működésének kialakítását.

A felmérés eredménye szerint a 350.000 cégből közel 200.000 kisméretű vállalkozásnak fontos az informatikai háttér biztonsága üzletük szempontjából.
A cégek 10 %-a használ informatikai biztonsági megoldásokat, azonban nagy részük nem vesz igénybe külsős segítséget, például fizetős vírusirtót, tűzfalat vagy spamszűrést.

A cégek kétharmada már belátja, hogy az IT biztonság kiépítése fontos, és megoldandó feladat, és valamennyit költenek is az IT biztonságra. Annak fejlesztésére, legyen szó biztonsági programokról, szolgáltatásokról vagy az eszközök megújításáról, viszont már csak kevesen terveznek pénzt fordítani.

Az informatikai rendszerükhöz kapcsolódó döntések meghozatalakor az érintett vezetők elsősorban barátaik, rokonaik és ismerőseik döntéseire támaszkodnak, 68 százalékuk bízik meg inkább bennük, mint a professzionális megoldásokban. Ugyanakkor a vállalkozások 23 százaléka már rendszergazda vagy professzionális informatikai cég segítségét is igénybe veszi.

2012. február 8., szerda

Netezzünk együtt, biztonságosan!




Február 7.-e a Safer Internet Day (SID), azaz a biztonságos netezés világnapja. Az Európai Unió kezdeményezésével informatikai vállalatok és civil szervezetek fogtak össze, hogy felhívják a figyelmet a világháló veszélyeire, és a biztonságos netezés fontosságára.
Az idei SID központi témája a generációk összekapcsolása volt az online világban, vagyis az, hogy a gyerekek, a szülők és a nagyszülők hogyan adják át egymásnak tudásukat, tapasztalatukat.
Szalai Annamária, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke a rendezvényen elmondta: "A hatóság egyik kulcsfontosságú célja a hírközlési és médiatudatosság fejlesztése a fiatalabb korosztályok körében. Ennek érdekében hamarosan egy oktatóközpontot fogunk létrehozni, ahol a gyerekek játszva, interaktív környezetben tapasztalhatják meg az internet és a média csodálatos világát, és szembesülhetnek annak veszélyeivel, árnyoldalaival. Egy olyan digitális játszóteret szeretnénk megalkotni, amelyben a hasznos tudás interaktív játékok és szemléletes példák segítségével adható át a fiataloknak, és ahol megismerkedhetnek a hírportálokkal, közösségi oldalakkal, webáruházakkal, aukciós oldalakkal és egyéb internetes tartalmakkal."
A SID keretében tegnap sajtótájékoztatókkal, kerekasztal-beszélgetésekkel, és különféle foglalkozásokkal készültek a szervezők. Emellett meghirdettek két pályázatot is a témában.
A rendezvényen több hazai IT cég is részt vett, illetve az országban több helyen tartottak előadást gyermekeknek, szülőknek és tanároknak a biztonságos internethasználatról.
Forrás: SG.hu